Hakkımızda Hizmetlerimiz Ürettiklerimiz Destek Bayilik Referanslar İletişim Ana Sayfa
 

  Firma Girişi
Kullanıcı Adı :
Parola :
   
 
Oto hasar takip programı
HASAR TAKİP YAZILIMI

HASAR TAKİP YAZILIMI ( EKSPERIUM HASAR TAKİP )

Sigorta firmaları ile anlaşmalı tüm otomotiv servislerinin, hasar süreçlerine bağlı iş akışının tek  noktadan kolayca takip etmek ve amaca yönelik tüm raporların alınmasını sağlamaktadır.

Amaç ; sigorta hasar dosyalarının tüm süreçlerinin kolay ve hızlı şekilde sisteme işlenmesi ile tek tuşla dosyaların her aşamasına hakim olarak firma içinde otokontrolü sağlamaktır.

                                                                                                         PROGRAM ÖZELLİKLERİ

1-) Hasar ihbar dosyasının açılması ve kayıt işlemi

 

Sigorta şirketi, acente, poliçe , araca ait bilgiler, müşteri bilgileri , araca bakan eksper, onarımı yapan uzman personel ve dosya sorumlusu gibi birçok bilginin kaydını dosya içerisinde oluşturabilirsiniz. Daha önce kaydı olan bir müşterinin bilgilerine anında ulaşabilir ve aynı müşteriye ait yeni hasar dosyası oluştururken arşivdeki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

2-) Dosyaya ait Resim ve evrakların eklenmesi

 

Hasar resimleri, Olay yeri, Onarım resimleri veya tarayıcıdan taratılıp aktarılan evraklar (pdf,jpg vb.), formatta belgeler,programda ilgili dosya içerisine kayıt edilerek otomatik arşivleme yapılmaktadır. Bu sayede evrak ve resimler dahil tüm süreçler dosya bazında  toplanmış ve aradığınız bir dosyanın bilgilerine çok kolay şekilde ulaşmanızı sağlamıştır.

 

Mobil Uygulama

Hasar tespitlerde, sahadan veya tamirhane den , araç başında bilgisayar karşısına geçmeden dosya tespitlerini direk mobil cihaz üzerinden ofiste bulunan bilgisayara dosya bazlı aktarım yapabilir ve dosya bazlı otomatik oluşturulmuş klasör arşivlerine itediğiniz anda tek tuşla ulaşabilirsiniz.

 Hasarlı araç resimleri, evraklar , saha resimleri vb. resimlerin , ofiste bulunan merkez bilgisayara entegre olarak çalışan uygulama sayesinde tek tuşla otomatik aktarılabilmektedir. ofiste açılan dosyalar aynı zamanda mobil uygulama ekranında görüntülenmektedir. mobil uygulama ekranından rahatlıkla fotoğraf ve evrak çekilebilmektedir. ayrıca mobil uygulama ile dosyanın içerisinde gerekli notları yazılı veya sesli olarak girebilirsiniz.

Mobil Uygulama Nasıl çalışır ?

  • Cep telefonu , tablet veya android uyumlu fotoğraf makinelerine yüklenebilmektedir.

  • Ofis kullanıcıları için eksperium hasar takip programını, firmanızın mevcut ana bilgisayarına kurulmaktadır.

  • ofiste eksperium hasar takip programına , sigorta şirketine yapılan ihbar ile dosya kaydı oluşturulmaktadır.

  • açılan dosya kaydı istenirse sorumlu bazında mobil kullanıcılara yönlendirilebilmektedir.

  • açılan tüm dosya kayıtları mobil uygulama ekranından dosya bilgileri ile birlikte görüntülenmektedir.

  • mobil ekranda ilgili aracı seçecek , o araca ait resimler, evrakları çeker ve sesli veya yazılı notlarını tespitlerini girilir.

  • mobil cihaz üzerinden çekilen resimler alınan notlar vb. kayıtların tümü o dosya ile otomatik ilişkilendirilir ve arşivlenir.

  • mobil uygulama internet olmaksızın çevrim içi ve çevrim dışı çalışma özelliğine sahip kullanımı kolay bir uygulamadır.

  • mobil uygulama ile sahadan ve atölyeden gerekli tespit fotoğrafları ve alınan evrakların resimleri çekilerek otomatik aktarılır.

Hasar tespit ve teslim formu

 

Hasar dosyasını oluşturan bilgilerin yanı sıra  hasara ilişkin açıklamaların , istenen ve eksik evrakların, Kullanılacak parça ve işçilik maliyetlerinin, mini onarım ve tedarik durumlarının belirtildiği  Profesyonel bir hasar tespit ve teslim formu tasarlanmıştır.

tespit formunda isteğe göre referans kodları ile birlikte parça bilgisi girebilir. işçilik ve malzeme maliyetlerini ayrıca hesaplatabilirsiniz. ayrıca döviz uygulaması ve iskonto seçeneklerini içeren esnek bir yapı ile her büyüklükte serviste , ihtiyaca cevap verecek şekilde dizayn edilmiştir.

5-) Tek tuşla Ekspere veya sigorta şirketine otomatik dosya durum raporu

 

Hasar tespit formunu , onarım sürecine ilişkin son durumu, dosyaya ait resim ve evrakları dijital ortamda tek tuşa ilgili ekspere veya sigorta şirketine otomatik mail göndermektedir. bu sayede ekspertiz ofisi veya sigorta şirketinin sizden talep etmiş olduğu evrak ve dokümanları otomatik olarak dosya bilgilerini içeren e-mail formatında göndermiş olur. e-mail formatında isteğe bağlı seçenekler mevcuttur. isterseniz dosyaya ait işaretlediğiniz herhangi bir evrakı veya resmi ayrıca gönderebilirsiniz.

7-) Web sayfasından dosya sorgulama (Müşteri araç sorgulama )

 

Web sorgulama modülü ile dilerseniz müşterileriniz aracına  ait son durumu varsa dosyasına ait eksik evrakları ve tramer sonucunu  web sayfanızdan plaka veya dosya numarası girerek öğrenebilir. Aynı zamanda dosyaya muhatap yetkili kişi ( sigortalı  )evrak ve resimleri web sayfanız üzerinden ekleyebilir. böylece sigortalı nerede olursa olsun ofisinize gelemeye gerek kalmadan eksik evrakı otomatik olarak göndermiş olacaktır.

8-) Ücret girişleri ve ödemelerin takibi

 

Sigorta şirketi bazında ücret girişleri ve tüm ödemelerin takibine ilişkin raporlar, Gelen işlere istinaden onarım maliyetlerinin çıkarılması ve  karlılık analizleri, sigorta şirketi bazında ücretlerin dağılımı, ortalama onarım süresi ve hak edişlerine göre raporları alınmaktadır.

9-) Raporlar ve istatistikler

 

Eksperium oto hasar takip sisteminde, amaca yönelik tüm raporları gerek liste halinde gerekse istatistiksel olarak alabilirsiniz. örneğin ; Gelen işlerin tarih aralığına göre veya istenilen kriterlere göre; sigorta şirketi, eksper veya sorumlu bazında ayrı ayrı olarak listeleyebilirsiniz. Hasarlı araçların durumları ; parça bekleyenler, tramer sonucu bekleyenler, kapanmış veya açık dosyalar, ücreti alınanlar, alınmayanlar gibi iş akışına bağlı olarak birçok raporu alabilirsiniz. ayrıca isteğe bağlı olarak ilave rapor tasarlayabiliriz.


Bu Döküman Size Yardımcı Oldumu ?

   Kaydet

Yorumlar

ALİ ÖZ
CITROEN YETKİLİ SERVİS
Merhaba; Konu programla ilgili demo talebimiz vardır. Yardımcı olmanızı rica ederim. İyi çalışmalar.
01.04.2014

Duyuru
İpekyolu Yazılım Ltd.Şti.
Sn. Ali Öz Programımıza göstermiş olduğunuz ilgiden ve Hasar takip işlemlerinizde bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. hayırlı olsun
09.04.2014

Duyuru
İpekyolu Yazılım Ltd.Şti.
Çizmeci Otomotiv renautl yetkili servisi, Zuhal otomotiv Hasar takip programında bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz ...
17.04.2014

Sinan kılıç
sinan kılıç
Merhaba; Konu programla ilgili demo talebimiz vardır. Yardımcı olmanızı rica ederim. İyi çalışmalar.
20.01.2015

METİN DARICI
PRATİK OTOMOTİV
demo istiyoruz
02.02.2015

Duyuru
İpekyolu yazılım
Eksperium Oto hasar yazılımlarımız , saha mobil uygulama ile entegre çalışmaktadır. Detaylı bilgi için lütfen arayınız.
06.03.2015

HAKKI CENGİZ
TEKNİKEL ARAÇ TAMİR BAKIM LTD.ŞTİ.
Demo program istiyoruz.
12.03.2015

turgut turkak
ER MOTOR FORD YETKİLİ SERVİSİ
sizden demo programını rica ediyoruz.
17.03.2015

Duyuru
İpekyolu yazılım
sigorta anlaşmalı Oto servisleri için hazırladığımız, eksperium hasar takip sistemine göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
06.05.2015

M.Gökhan BAYCAN
ORTAKÖY OTOM
programımınızdan bir demo denemesi yapabilirmiyiz
29.07.2015

Bu Hafta Bizi tercih edenler
İpekyolu Yazılım
Hasar takip sistemlerinde kullanılmak üzere bizi tercih eden : Gaziantep Motorlu araçlar ltd.şti, Orta Akdeniz otomotiv ltd.şti e teşekkür eder, işlerinde başarılar dileriz
22.12.2015

Servis hasar Takibi yazılımı ile Bu Hafta Bizi tercih edenler
İpekyolu Yazılım
Gülsoy otomotiv a.ş İstanbul , Otolar servis kaporta Nevşehir, Hasar takip işlemlerinde bizim yazılım ve mobil çözümlerimizi tercih ettiler. Programlarımıza Göztermiş olduğunuz Yoğun ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
21.03.2016

Mobil uygulama ile bilgisayar olmadan araç başında işlemlerinizi yapabilirsiniz.
İpekyolu Yazılım
Özellikle servis yoğunluğunu göz önünde bulundurursak eğer tüm anlaşmalı servislerin veya hasar takibine ihtiyaç olan tüm servislerde , en büyük sorunlardan biri zamandır. atölye de araç evrakları ve hasar tespit işlemlerini , bilgisayar karşısına geçmeden, çözmek artık çok kolay.. Detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.
16.06.2016

Anlaşmalı servisler için hasar takip programında bayram indirimi..
İpekyolu Yazılım
Tüm anlaşmalı servişler için, sigorta hasar takip işlemlerine konu olan eksperium servis programımız, 20 haziran ve 20 temmuz tarihleri arasında, mobbil uygulama ve program , ikisi bir arada satışlarında özel indirim uygulanmaktadır.
26.06.2016

Oto servis hasar Takibi yazılımı ile Bu Hafta Bizi tercih edenler
İpekyolu Yazılım
Sakarya İli Toyota yetkili satıcı ve servisi olan Sandıkçı Otomotiv , hasar takibi ve buna bağlı mobil iş yönetimi yazılımlarında bizi tercih ettiler. yazılım hizmetlerimize göstermiş oldukları yoğun ilgiden dolayı kendilerine teşekkür eder, başarılar dileriz.
24.08.2016

SÜLEYMAN ÖZKORKMAZ
DİYARBAKIR KISMET OTOMOTİV
programın demosunu gönderebilirmisiniz.
30.08.2016

Hasar Takibinde Mobil Uygulama Farklı
İpekyolu Yazılım
Hasar Takibi programı Kullanan mevcut müşterilerimiz, entegre olarak Mobil uygulama çözümlerimizi tercih etmektedir, Bilgisayar karşısında olmaksızın,Atölyede ortamından daha hızlı ve pratik sonuçlar elde etmektedir. Mobil uygulama ile Tek tuşla ilgili dosya-Plakaya ait aracın , resimlerini, evraklarını ve tespit notlarını girerek gerek atölye ortamında gerekse saha ortamında kolayca işlem yapabilmektedirler. Mobil uygulamalarımıza göstermiş oldukları ilgiden dolayı, kendilerine teşekkür eder, başarılarının artarak devamını dileriz.
30.08.2016

çiğdem kargacı
zenginli otomotiv
Programın demosuna nasıl ulaşabiliriz. iyi çalışmalar.
08.12.2016

Hasar takip programında Bu hafta bizi tercih eden Servis Firmaları
İpekyolu Yazılım
Aydın İlinde, Sigorta anlaşmalı Onarım merkezlerinden olan Cihan Oto Nazilli , Onur Oto Didim , hasar takip işlemlerinde kullanılmak üzere bizim programlarımızı tercih ettiler, kendilerine teşekkür eder, işlerinde artan başarılar dileriz.
04.02.2017

İSMAİL KIRIM
PEUGEOT SOYSAL OTOMOTİV
Merhaba demo programa ulaşmak istiyorum .
24.07.2017

adilay furuncu
özelçağdaş otomotiv
merhaba demo rica
19.09.2017

ALİİHSAN GÖNÜLŞEN
KANİ RENAULT
hasar takip programına ihtiyacım var
27.09.2017

ABDÜLSAMET ÇEKİRDEK
SMT OTOMOTİV
demo yazılım gönderirmisiniz
29.09.2017

Onur BELGÜZAR
ONURUM OTOMOTİV
Merhaba, programınızı incelemek isterim. Konu ile ilgili dönüşünüzü beklemekteyim. İyi çalışmalar.
13.10.2017

Duyuru
İpekyolu Yazılım
Onurum Otomotiv, Hasar takip ve yönetiminde Kullanmak üzere Eksperium hasar uygulamalarımızı tercih etti, Göstermiş oldukları ilgiden dolayı kendilerinize teşekkür eder, Başarılarının devamını dileriz.
19.11.2017

Teşekkür
İpekyolu Yazılım
Hedef Otomotiv ( Renault ), Zeytinburnu ve Floryada bulunan servis Lokasyonlarında, Hasar Yönetimi amacıyla, Eksperium uygulamalarımızı tercih ettiler, Kendilerine Teşekkür eder, işlerinde artan başarılar dileriz.
19.11.2017


Yeni Yorum


Ad Soyad


Firma


E-Posta Adresi


Telefon No


Yorum

Copyright © 2009