Hakkımızda Hizmetlerimiz Ürettiklerimiz Destek Bayilik Referanslar İletişim Ana Sayfa
 

  Firma Girişi
Kullanıcı Adı :
Parola :
   
 
Kantin Otomasyon
Kantin Otomasyon<a class='LinkA' href='sayfa.aspx?sayfa=urettiklerimiz'> Program</a>ı

Kantin Otomasyonu ve Programı

 

İpekyolu Akıllı kantin sistemleri ; Okul Kantinleri, Hastane Kantinleri, Askeri kantinler, Büfeler, Şarküteri Mağazaları, Öğrenci Yurtları vb. tüm kantin işletmelerinin ihtiyacına en doğru ve en hızlı cevap verecek şekilde tasarlanmış otokontrol sistemidir.

Kullanım Amacı :

 • Kullanım alanındaki İşletmelerde kantin otomasyon programı nın amacı, sıcak satış , stok takibi,
  gelir gider takibi ve personel takibi ile işletmedeki kontrolün %100 sağlanmasıdır.

 • Barkotlu ve barkotsuz ürünlerin içerde ve dışarıda gerek el terminali ile gerekse pos cihazları ile satışını gerçekleştirebilmektir.

İpekyolu Kantin otomasyon programının farkı nedir ?

 • Kantin otomasyon programı nın en önemli özelliğinden biri Kullanımı çok kolay ve pratik olmasıdır.

 • Kullanımının kolay olmasının nedeni programı Hazırlarken kullanıcı odaklı analiz yapılmasıdır.

 • kullanıcıyla birebir uygulama yapılarak tasarlanmış ve her ayrıntı dikkate alınmıştır.

 • Her firma için ayrı özelleştirilebilir olması karmaşık yapıdan uzak hızlı kullanım sağlamaktadır.

 • İpekyolu kantin otomasyon programını kullanmak için bilgisayar uzmanı olmak gerekmez.

 • Sadece kantin içerisinde değil servis personeline dışarıda da sıcak satış imkanı sağlamaktadır.

 • İşletmenin ihtiyacı olmayan gereksiz verilerden uzak sadece amaca yönelik raporlama olanağı. sağlar

Uygulama Detayı ve Avantajları

Kantin işletmelerinde genel olarak satış zamanları kısıtlıdır. ve belirli bir zaman dilimine yoğunlaşmak zorundadırlar. örneğin okullarda tenefüs saatleri, hastanelerde ziyaretçi saatleri ve askeriyelerde de buna benzer bir zaman dilimi mevcuttur. bu nedenden dolayı satışı yapan personelin hızlı hareket etme zorunluluğu olduğundan ona zaman kaybettirecek en ufak bir unsur satış performansını etkileyecektir.  bir satış ekranlarımızı bu nedenden dolayı basit ve pratik şekilde kullanılması için tasarladık  bu sayede satış yapan personel ekranı kullanırken zorluk çekmeyerek daha hızlı işlem yapabilecektir.

Hastane Kantinlerinde kullanılan uygulama

Hastane kantinlerinde özellikle hastane personeli için ayrı kayıt tutulmaktadır. genelde sipariş üzerine yerinde, makamında servis edilmektedir ve bunun borç alacak takibi de söz konusu olunca takip etmek zordur. bu nedenle programla entegre çalışan hastane personeli ve servis personeli için kart sistemi geliştirdik. bu sayede personellerinin borç alacak takibi çok kolay bir şekilde yapılmaktadır. öncelikle karta para yüklenebilir veya kredilendirilebilir.  her alışverişte kart okutulur ve sistem otomatik olarak kartın hesabına işler. bir diğer avantajı da dışarıya servis yapan personel sipariş edilen ürünleri satış personelinden kartını okutarak teslim alır bu sayede akşam mesai sonunda servis personeli kartını tekrar okutarak hesabı kasaya teslim eder. tüm bu işlemler takibi kolaylaştırdığı gibi aynı zamanda hatayı da önlemektedir.

Okul kantinlerinde kullanılan uygulama

Okullarda bilindiği gibi kantinde satışlar daha çok tenefüs saatlerinde yapılabilmektedir. zaman az olduğundan yoğunluk aşırı derecede olabilir bu durumda para alışverişi de sağlıklı yapılmayabilir. sistem diğer işletmelerde olduğu gibi okullarda da öğrenci ve okul personeline kartla satış olanağı sağlamaktadır. Akademi kurumlarının Kantin işletmelerine özel çözümlerimizi daha detaylı incelemek isterseniz lütfen buraya tıklayınız.

Kartlı sistem

Okul kantinlerinde öğrenciler ve kurum personelleri için çoğu zaman kartlı sistem kullanılmaktadır.            Kartlı sistem nasıl çalışır ? : öğrenci veya personel kartına istinaden tahsil edilen para yüklenmiş olur ve her alışverişte sistem otomatik olarak yüklenen paradan bakiyesini düşürmektedir.

İsteğe bağlı olarak , öğrenci velilerin okul web sayfası üzerinden online ödeme sistemi geliştirilerek sisteme tam entegrasyon sağlanmaktadır.

Askeri kantinlerde kullanılan uygulama

Askeri Kantinlerde satış ve stokların takibi bilanço defteri üzerinden manüel takip edildiğinden zaman zaman açık verilmektedir. özellikle mamul ve yarı mamul ürünlerde reçetelendirilemediğinden tam anlamıyla maliyet hesabı yapılamaktadır. ipekyolu kantin   otomasyon programı bu ve buna benzer uygulamalarda bir çok sorunun önüne geçmektedir

Sistem parametrik olarak ayrıca Askeri kantinlerde yönetilen yöntem ve prosedüre göre hazırlanmıştır. 

 • Ürün maliyet ekranı ve satışını belirleme işlemleri satın alma ekranından kolayca yapılmaktadır.

 • Satın alma sonrası sistem otomatik olarak eski stokların bitimine kadar ürünleri eski fiyattan çıkışını yapar.

 • Yeni ürün fiyatları en son satın alma işleminde ilgili satış fiyatlarına istinaden otomatik olarak güncellenir.

 • İşletme defteri , Zimmet defteri , Bilanço defteri gibi resmi evraklar otomatik olarak raporlanmaktadır.

İpekyolu Akıllı Kantin otomasyon sistemleri; kantin işletmelerinin ihtiyacını en iyi ve en kolay şekilde karşıladığı gibi aynı zamanda özel projelerde de ekonomik çözümler sunmaktadır.   Örneğin birden fazla şubesi olan kurumlar için, farklı lokasyonlarda bulunan sıcak satış noktalarından alınan tüm data hareketleri, aynı anda tek merkeze toplanarak yönetimsel rapor ve analizler online mobil ortamda sunulabilir.

Kartlı kullanımlarda , karta para yükleme işlemi müşteri tarafından web ortamında online ödeme sistemi ile kolayca yapılabilir.Özellikle Okul kantinlerinde, Öğrenci velileri için mobil uygulama geliştirilerek, mobil uygulama üzerinden  öğrencinin ne zaman ne alış veriş yaptığının , izleme imkanı sunulabilir. öğrenci velisi mobil uygulama üzerinden ürünlerde kısıtlama yapabilir, karta para yükleyebilir.

Teknik Altyapısı

 

Kantin otomasyon programının teknik altyapısı sql veritabanı ve  .net platformudur. Uygulama için Tavsiye edilen cihazlar,  Dokunmatik pos bilgisayar ve masaüstü barkod okuyucudan oluşmaktadır.

Satış Sonrası

 • Satış sonrası kurulum ve eğitim tarafımızdan ücretsiz olarak verilmektedir.

 • Sistemin uygulamaya alınması sürecinde kullanıcılara yerinde destek sağlanır.

 • Sistemde kullanılan cihazlar ve yazılım en az 1 yıl garanti kapsamındadır.

Ayrıntılı Bilgi için Lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 


Bu Döküman Size Yardımcı Oldumu ?

   Kaydet

Yorumlar

Muharrem Doğan
dogan gida hiz.
3 adet sıcak satış noktası olacak şekilte kantin otomasyon sistemi yazılımı fiyat teklifi rica ediyorum ayrıca üye işlemleri ve üye kartı için bilgi alabilirmiyim m2dogangida@gmail.com


Duyuru
İpekyolu Yazılım Ltd.Şti.
askeri kantinler için ilgili yönetmeliklere ve askeri kantinlerde uygulanan iş akışına göre Kantin otomasyon programının yeni versiyonu çıkarılmıştır. bu versiyonda askeri kantin uygulamalarında bulunan satın alma, zimmet raporu, sayım raporları, işletme defteri vb. raporların alınması mümkündür.
24.01.2014

Duyuru
İpekyolu Yazılım Ltd.Şti.
Çanakkale Hava radar mevzi komutanlığı kantinleri bizi tercih ettiği için teşekkür ederiz
27.01.2014

Hasan Ali ERDEM
Hasır Büfe
Büfemiz için dış mekanda ve iç mekanda olmak üzere 2 adet satış noktasına sistem kurdurmak istiyoruz. aynı zamanda garson bazında işlem yapmak istiyoruz. bununla ilgili sistem teklifinizi rica ederim saygılarımla
09.04.2014

Duyuru
İpekyolu
Keskin Özel eğitim kurumları (hatay ) kantin otomasyon sistemlerinde bizi tercih ettikleri için teşekkür eder, başarılar dileriz.
16.12.2014

MEHMET IŞIKTAN
MERSİN
Hastane kantini hakkında bilgi edinmek istiyorum. İyi çalışmalar
09.11.2015

Kantin otomasyon yazılımında Bu hafta bizi tercih edenler
İpekyolu Yazılım
İstanbul Özel Açı Anadolu Fen lisesi , Okul kantin ve Yemekhane yazılımlarında bizi tercih ettiler. sistemlerimize Göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür eder, işlerinde başarılar dileriz.
21.09.2016

Kantin otomasyonu ve yazılımında Bu hafta bizi tercih edenler
İpekyolu Yazılım
Özel Akkol Okulları , okul kantinlerinde kullanılmak üzere bizim yazılımlarımızı tercih ettiler, göstermiş oldukları ilgiden dolayı kendilerine teşekkür ederiz.
10.10.2016

Kantin otomasyonu ve yazılımında Bu hafta bizi tercih edenler
İpekyolu Yazılım
Hava Malzeme Transit Komutanlığı , Askeri Kantin Otomasyonu ve yazılımlarında bizi tercih ettiler, kendilerine teşekkür eder, başarılar dileriz.
05.01.2017

Askeri Kantin otomasyonu ve yazılımında Bu hafta bizi tercih edenler
İpekyolu Yazılım
Hava Malzeme Transit Komutanlığı Kantin Başkanlığı , Askeri Kantin yazılımı ve otomasyon larında bizi tercih ettiler, kendilerine , göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür eder, başarılar dileriz.
14.01.2017

Kantin otomasyonu ve yazılımında Bu hafta bizi tercih edenler
İpekyolu Yazılım
Gemlik devlet hastanesinin, Acil bölümü ve Polikiliniklerinin Kantin sıcak satış noktalarında kullanılmak üzere, Kantin Otomasyon sistemimizi tercih eden, Öncü Kantincilik gıda ltd.şti ,ne teşekkür eder, işlerinde muvaffakiyetler dileriz.
25.03.2017

Okul Kantinleri için Kampanya
Duyuru
Değer Ziyaretçilerimiz, Okul Kantinleri için, Ağustos ayına özel indirimli satışlarımız başlamıştır. ayrıca sisteme entege SMS ve WEB uygulamalarımız ilse , veli bilgilendirme sistemi çalıştırılmaktadır.
15.08.2017

Mehmet sönmez
Dershane Kantini
Dershane Kantininde 2 adet satış noktasında kullanılacak dershane kantin programı ve sistem kurdurmak istiyoruz. fiyat teklifinizi bekliyoruz
25.08.2017

Duyuru
İpekyolu Yazılım
Yeni Sayfa 1

Okul , dershane ve benzeri akademik kurumlarda işletilmekte olan kantinler için ayrıntılı yazılım çözümlerimizi , ayrıca buradan inceleyebilirsiniz.


05.09.2017


Yeni Yorum


Ad Soyad


Firma


E-Posta Adresi


Telefon No


Yorum

Copyright © 2009