Hakkımızda Hizmetlerimiz Ürettiklerimiz Destek Bayilik Referanslar İletişim Ana Sayfa
 

  Firma Girişi
Kullanıcı Adı :
Parola :
   
 
Eksperium Oto Kaza
EKSPERIUM

 

EKSPERIUM:Oto kaza Branşı için Ekspertiz takip programı

Tüm ekspertiz firmalarının iş takibini  elektronik ortamda yönetmek için hazırlanmış  profesyonel bir uygulamadır. Esnek ve özelleştirilebilir altyapısı ile ekspertiz kuruluşları için  pratik çözümler sunmaktadır.

 Amacı   

 • Ofis ve saha içindeki tüm hasar süreçlerinin tek  noktada kayıt altına alınması

 • Her an ulaşılabilecek kusursuz  arşivleme  ile evrak yükünün ortadan kaldırılması

 • Saha içindeki eksperin ofis denetimini gerçek zamanlı ve otomatik olarak  yapması

 • İş akışına yönelik her türlü rapor ve istatistiksel bilgilerin otomatik olarak alınması

 • İş akışını hızlandırarak çalışanlardan maksimum verim elde edilmesini sağlamaktır.

 

 UYGULAMA

Otomatik kayıt  

Web&Mail yoluyla gelen ihbar dosyalarının içeriği programa otomatik olarak aktarılarak yeni dosya oluşturulmaktadır. bu sayede her ihbar dosyası için bilgiler tek tek elle girilmeyeceğinden zaman kaybı önlenmiştir. Program ayrıca otomatik olarak firma kriterlerine göre belirlenen lokal dosya numarasıyla kayıt yaptığından ekspere özel sorgulama arşivi oluşturmaktadır. raporun eş zamanlı olarak ihbar föyünü çıkartabilir, saha içindeki ekspere mail ve sms atabilirsiniz.

Uyarı sistemi

Dosyaların durumu ve aksayan yönleriyle ilgili program uyarı vermektedir. örneğin belirli gün ve sürede kapanmamış dosyalar, faturası gelmiş ve kapanmamış dosyalar, tramer yazılmamış dosyalar belirlenen kriterlere göre  ekranda uyarı mesajı olarak gösterilmektedir.

Resim ve evraklar  

Toplanan hasar resimleri veya  tarayıcıdan aktarılan evrak fotokopileri (pdf,jpg vb.),  formatda belgeler, programda ilgili dosya içerisine kayıt edilerek otomatik arşivleme yapılmaktadır. Bu sayede evrak ve resimler dahil tüm süreçler tek bir noktada toplanmış ve evrak arama işlemlerine de büyük kolaylık getirmiştir..  resim arşivleme yönteminde belirlenen konumda rapor numarası bazında klasör oluşturup bu klasörün içerisinde eklenen resimler türüne göre ayrı ayrı otomatik klasorlenmektedir.  örneğin alınan evraklar hasar resimleri, olay yeri resimleri vb. gibi türlere göre rapor altında otomatik klasör oluşturmaktadır.

Mail ve sms Mesaj

Program içerisinden gerek sigorta şirketlerine gerekse servis firmalarına otomatik mail ve sms gönderilebilir ve bu gönderilen mesajlar,  alınan diğer notlar, dosya içerisine tarih ve anlık zaman dilimine göre otomatik olarak kayıt edilmektedir.

Örneğin Ekspertiz hizmetinin firma bünyesinde yapılacağını, eksik evrak mevcut ise eksikliklerini, tramer sonucunu, dosya kapanışını, hasar tutarını vb. konularda bilgilendirir.

 Online hasar sorgulama

Web sitesine entegre olarak çalışan modül ile online dosya durumu, (programda dosyanın en son ne aşamada olduğu ile ilgili tarihlere göre satır satır giriş ekranı bulunmaktadır. bu bölümde sadece işaretlenen bölümler internete aktarılmaktadır.) ayrıca tramer sonucu, kapanış tarihi ve kapanış tutarı görüntülenmektedir. Bu sayede servis ve araç sahipleri plakadan veya dosya numarasından sorgulama yaparak dosyanın durumunu ve eksik evraklarını  web sayfanızdan online olarak görebilir. servis firması eksik evrakları veya kontrol resimlerini aynı panelden otomatik olarak mail adresinize gönderebilir.

Bu modül dahilinde web sayfası olmayan eksper firmalarının aynı zamanda ücretsiz web sayfası oluşturulmaktadır.

Pratik çözümler

Eksper ofislerinde yoğun çalışma temposundan dolayı zaman çok önemlidir. bu mantıkla yola çıkarak program içerisinde dosya girişlerini hızlandıracak pratik çözümler sunulmuştur. örneğin; açıklamalar, görüşme konuları, sonuç açıklamaları, tramer girişleri mail ve sms gibi bir çok alanda daha önceden hazırlanmış tanımlar eklenmiştir. bu sayede aynı şeyleri yeniden yazmaya gerek yoktur..

 

 Rapor ve analizler

 • İhbar  başlangıç ve bitiş tarihine ve Dosyanın durumuna göre  

 • Sigorta firması , sigorta türüne ve Tramer durumuna göre

 • Ücret takibine yönelik sigorta şirketine göre ve diğer tüm kriterlere göre listeleri

 • Kapalı dosyaların açık kalma süresi, ortalama kapanma süresi ve tramer sonucu

 • Dosyaların toplam İşçilik ve yedek parça ücretleri ilgili orantısal değerleri

 • Açık olan dosyaların durumu ile ilgili genel başlıkları içeren muallak listesi

 • tüm raporların belirlenen tarih aralığında, ve dosya kriterlerine göre Eksper ve Raportör bazında grafiksel veya liste şeklinde alınması mümkündür.

 

 Bu program eksperlere ve ofis çalışanlarına ne gibi kolaylıklar sağlar?

Ofis çalışanları;

 • Gelen ihbarı otomatik olarak aktardığından kayıt girişlerinde zaman kaybı olmaz
 • Mevcut hasar dosyalarının takibi ve bilgi akışı ile ilgili hata payını sıfıra indirir.
 • İhbar fişi üzerine, rapor süreci ile ilgili alınan notlar, vb. işlemler artık sistemde dosya içerisine kaydedileceğinden  kağıt parçalarından kurtulmuş olunur.
 • Sistem sayesinde eksik evrak takibi, servisle, mağdur ve sigortalı ile yapılan tüm görüşmelerin ve istenilen ya da dosyanın kapatılması için beklenen evrakla alakalı bilgilere, dosyanın durumu hakkında bilgi almak isteyen diğer bir çalışan personel ya da eksper sadece plakasını ya da dosya numarasını yazarak ulaşabilir,
 • Dosya hakkında gerek dosya sorumlusuna gerekse konu ile alakalı bilgi talebinde bulunan 2.kişilere kolaylıkla konuya hakim şekilde bilgi aktarımı yapabilir.
 • Sistem sayesinde kendilerine ait sorumlu oldukları raporları gerek sigorta şirketi gerekse sigorta türü olarak günlük-haftalık-aylık ihbar sayılarını, bunlar içerisinde açık-kapalı dosya sayılarını takip ederek performanslarını ölçebilirler.

İnternet ortamında yazılan raporları aynı zamanda lokal ortamda takip etmek ne kadar gereklidir. ?

Raporların sigorta şirketlerinin internet ortamındaki sistemine girişi zorunludur. Bundan dolayı çalışanlar için ofis içerisindeki lokal ortama bilgi girişi başlangıçta, ikinci bir iş yükü gibi algılanmaktadır. Mevcut kullanıcılarımızdan edindiğimiz sonuca göre program içerisindeki pratik takip sistemi sayesinde raportör telefonda kaybettiği zamanı minimum seviyeye indirmiştir. Örneğin günlük çalışma sürecinde raportör telefonda bilgi akışı için çok zaman kaybetmektedir. Klasörden dosyayı bulmak o dosyaya ait bilgilere ulaşmak ve o bilgileri karşı tarafa aktarmak burada harcanan zamana karşın programdan tek tuşla anında dosya hakkında sorgulama yapabilir. gerektiğinde eksper firmasının web sitesinden sorgulatabilir. Bu sayede program, bilgi girişi için harcanan zamanın çok daha fazlasını kazandırmaktadır. 

Program sayesinde eksper firması, kendi bünyesinde otomatik arşivleme yapabilir. Dosyalarla ilgili bilgileri sigorta şirketlerinin sunduğu istatistiksel bilgilerle kıyaslayabilir.

Ücret listelerini aynı zamanda sigorta şirketlerinin sistemindeki listeler ile karşılaştırabilir. 

Özetle; Eksper firması kendi otokontrol sistemini kurmuş olur. Ve istediği bilgiye istediği zaman erişebilir.

Eksper; 

 • Eksper sistem sayesinde; tüm sigorta şirketlerinden almış olduğu ihbarların günlük, haftalık, aylık ya da iki tarih aralığı raporunu alarak iş oran değerlendirmesi yapabilir.

 • Ücret takibini, tekrar gidilecek ekspertiz lerin listesini tarih aralığında alabilir ve kontrol edebilir.

 • Açık olan dosyaların durumunu ve raporlara bağlı performans analizlerini görebilir.

 • programda bulununan uyarı mesajları sayesinde raporlardaki iş akışının aksayan yönlerini otomatik olarak görebilir.

 • İstediği değerleri gerek grafiksel gerekse rapor olarak dökümünü alıp performans hakkında fikir sahibi olur.

 • Hasar dosyasına ait yapılan tüm çalışmalara kendisi de hakim olarak hem personelini hem de işini denetlemiş olur.

 • Sistem belirlenen gün ve üzeri dosyaları otomatik olarak uyarı verdiğinden dosya süreleri uzamadan sonuçlandırılarak sigorta şirketine gönderilmesi sağlanır.

 • Eksperin bakmış olduğu işlerin durum değerlendirmesini tek tuşla yapması çalışan personelin de otomatik olarak işine olan sorumluluğunu zamanında yerine getirmesini sağlar.

 • Performans değerlendirmesi grafiklerine göre günlük, haftalık toplantılar düzenleyip personeli ile istişare etmesini sağlar.

 • Eksper ofis dışında da olsa programın uzak erişim sitemi sayesinde ofis içindeymiş gibi aynı kontrolleri yapabilmektedir.

 Ayrıntılı bilgi ve demo uygulaması için

Programın Tanıtım videosu

 

 

İPEKYOLU İLETİŞİM HİZ. BİLGİSAYAR YAZILIM TD.ŞTİ

Ferah mah. Çamlıca ilke-2 sitesi M.Akif Ersoy cad. 89/3 Üsküdar/ İSTANBUL

Telefon : (0216) 335 12 33      web page  : www.ipekyolunet.com   e-mail : info@ipekyolunet.com

Gsm     : 0532 740 13 09  - 05336305181    


Bu Döküman Size Yardımcı Oldumu ?

   Kaydet

Yorumlar

Timur Drama
ADEN SİGORTA EKSPERTİZ LTD.ŞTİ
Yaklaşık 6 aydır kullandığımız eksperium programı; ofis içerisinde bize sağladığı kolaylıklarla iş verimliliğimizi arttırmıştır. sistematik altyapısı ile muallak takibi konusunda verimliliği maksimum düzeyde arttırmış,sigorta cari ödeme takibinde de iş yükümüzü minimize etmişdir. ayrıca programın online olarak çalışması ev ortamındada iş takini mümkün kılmıştır. ayrıca tüm servislerin dosya hakkında web sitemizden tüm bilgileri alabilmeleri telefon yükümüzü ciddi oranda düşürmüştür. sağladıkları bu teknik destek için ipekyolu yazılım firmasından Mustafa AYGÜL e Teşekkür ederiz.


Tayfun ALIŞKIN
NADİRLER EKSPERTİZ LTD.ŞTİ
KELİMELERİME MERHABA DİYEREK BAŞLAMAK İSTİYORUM. SİGORTA EKSPERTİZ BÜROSUNDA ÇALIŞMIŞLIK YILIMIN ÇOK YAŞLI OLMASINA RAĞMEN OTO KAZA BRANŞI İÇİN YAPMIŞ OLDUĞUNUZ PROGRAMI DETAYLI BİR ŞEKİLDE İNCELEDİM. YORUM YAPMAK GEREKİRSE FEVKALADE OLMUŞ. TEBRİK EDERİM HİZMETİNİZİN DEVAMINI TEMENNİ EDERİM


MUSTAFA HAYRİ SAVAŞIR
SAVAŞIR EKSPERTİZ HİZ. LTD. ŞTİ.
2009 yılında şirket içinde denetim ve otokontrol amacıyla aldığımız eksperium programı beklentilerimizi karşılayarak hizmet kalitesini arttırmıştır. tebrik ederim başarılarının devamını dilerim


Adem İREN
Aden Sigorat Eks.Hizm.Ltd.Şti.
Ben programı 2 yıla yakın bir süredir kullanmaktayım. Basit kullanıma sahip program analiz yapabilme ve hızlı data alabilme yeteneği ile bence en iyisi. Tüm meslektaşlarıma tavsiye ederim. Sn.Mustafa Aygüle başarılı çalışmasından dolayı Teşekkürlerimi iletirim.


ŞENAY AKSOY
KARADENİZ SİGORTA EKS.HİZM.LTD.ŞTİ.
5 Aydır kullanmakta olduğumuz eksperium programı,oldukça basit ve kullanışlı arayüze sahip ve yine Mustafa bey'in tasarlamış olduğu web sitemiz aracılığı ile sorgulama yapılabiliyor olması çok büyük bir avantaj oluşturmaktadır.Günümüzde eksper ofislerinin telefon trafiğinin yarıdan fazlasının "dosya gittimi","ne eksik var" sorularını içerdiği düşünüldüğünde bu sorgulamanın ne denli faydalı olduğu daha net bir şekilde anlaşılacaktır.Satın alma sonrası ortaya çıkan her türlü sorunda mümkün olan en iyi destek de Mustafa bey tarafından sonsuz bir sabır ile sağlanmaktadır.Sn.MUSTAFA AYGÜL'E başarılarından dolayı Teşekkürlerimi iletiyorum.


Sertap ÖNAY
Damlam Sigorta Ekspertiz Hiz.Ltd.Şti.
Yakalaşık 2 yıldır kullanmakta olduğumuz eksperium sisteminin basit, kullanışlı, beklentilerimize yanıt veren bir program olduğunu belirtir başarılarınızın devamını dileriz.


FAHRETTİN ALTINKÖK
ALTINKÖK EKSPERTİZ LTD.ŞTİ
İKİ YILDIR KULLANMAKTAYIM İHTİYAÇLARIMA CEVAP VERİYOR. İLAVE TALEPLERİM DEĞERLENDİRİLİP PROGRAMA DAHİL EDİLMEKTEDİR.TEŞEKKÜRLER


Mustafa AYGÜL
İPEKYOLU İLETİŞİM HİZ. BİLGİSAYAR YAZILIM TD.ŞTİ
Ekspertiz işlemleri için mobil eksperium sistemi yenilenmiştir.


radiant tercüme
radiant tercüme
Keşke siteye daha fazla resim koyabilseniz, ekran ve modülleri görebilsek kafamızda daha iyi canlanırdı


Mustafa AYGÜL
İPEKYOLU İLETİŞİM HİZ. BİLGİSAYAR YAZILIM TD.ŞTİ
web sitemiz tamamen yeniden yapılandırılarak daha farklı bir arayüzle yayında olacaktır. bu nedenle ayrıca ürün dokümanları da güncellenecektir. isteyen müşterilerimiz için ayrıntılı demo uygulaması mevcuttur. ilginize teşekkür ederim


Ekspertiz Dosya takip sistemlerinde bu hafta bizi tercih eden müşterilerimiz
İpekyolu Yazılım
Tekirdağ ilinde bulunan , Hisar Ekspertiz, Bayraktar Ekspertiz, sistemlerinde kullanılmak üzere, Eksperium Ofis ve Eksperium Mobil uygulamalarını tercih ettiler, göstermiş oldukları ilgiye teşekkür eder, işlerinde artan başarılar dileriz.
26.03.2017


Yeni Yorum


Ad Soyad


Firma


E-Posta Adresi


Telefon No


Yorum

Copyright © 2009